Kamu  kurumları ve özel sektörde ileri gelen kuruluşlar  çeşitli mal veya hizmet satın alımlarında artık ihale ile satın almayı tercih etmektedirler. İhale konusu satın alınacak mal veya hizmetin kapsamı doğrultusunda gerçekleştirirler.

İş sağlığı ve güvenliği  hizmetleri bilindiği üzere  6331 Sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince kamu kurum ve kuruluşları, özel sektör kuruluşlarının tehlike sınıfına göre alacakları hizmetlerde değişkenlik göstermektedir.  Bu alınacak hizmetlerin ihale konusu olması durumunda ve teknik şartname hazırlanırken dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır.

İhale için hazırlanan teknik şartname kanuna aykırı olmamalıdır. Mevzuat içeriği doğru ve açıklayıcı bir şekilde belirtilmelidir. İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğinde işyeri hekimi, iş  güvenliği uzmanı, diğer sağlık personeli hizmeti alımı yapıldığında bu hizmetleri kurumlar yalnızca OSGB’lerden alabilmektedir.

Sizlere bu aşamalarda uzaktan teknik destek vermeye hazırdır. Reform OSGB sektöre verdiği değeri bu sektörde lider iş sağlığı ve güvenliği firmalarından olmayı sürdürmek  istemektedir. Bu doğrultuda kazanmayı sadece maddi olarak görmüyor, ve tek amacının maddi kazanç sağlamak olmadığını bilmenizi istiyor. Reform OSGB fayda sağlayan, güven sağlayan, şeffaf hizmet anlayışı ile birlikte  “ parayı her zaman , ama sizi bir kere kazanabiliriz.” politikası ile çalışmalarına tüm hızıyla devam etmektedir.

 

Yorum Yap

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>